Илиев първи в Сливен, Славов с трофея "Макрей"

Тодор Славов спечели престижния трофей "Колин Макрей", връчен му от шефа на IRC Жан-Пиер Никола
Димитър Илиев взе шестата си победа в "Мабанол рали Сливен"
Тодор Славов триумфира в групата на автомобилите с един двигателен мост
След "Мабанол рали Сливен" Робер Консани е начело в класирането за 2WD и Production Caup
Илиев и Янаки Янакиев на финала
Консани имаше технически проблеми, но взе важни точки
Петър Гьошев завърши на второ място в "Мабанол рали Сливен"
Посланикът на "Мабанол рали Сливен" Екатерина Стратиева спечели първото място в клас 6 за Българския рали шампионат
Крум Дончев стигна до третото място на "Мабанол рали Сливен"
Досегашният лидер в IRC 2WD Хари Хънт катастрофира тежко

Димитър Илиев и Янаки Янакиев с Skoda Fabia S2000 спечели „Мабанол рали Сливен", кръг от Intercontinental Rally Challenge. Пилотът записа шестия си успех в надпреварата, след като в последните четири етапа удържа аванса си от съботния ден и остави Петър Гьошев и Димитър Спасов (Peugeot 207 S2000) на 11,2 секунди зад себе си.

Тройката в състезанието допълниха Игнат Исаев и Милен Илиев с Mitsubishi Lancer Evo 9, които се състезават само за националния шампионат. Така Крум Дончев и Петър Йорданов с Peugeot 207 S2000 за първи път се качиха на почетната стълбичка в класирането за IRC.

Илиев стартира неделния ден с преднина от 11,7 сек. пред Гьошев. Двамата си разделиха по две етапни победи, но въпреки това преследвачът скъси само половин секунда от аванса на водача в състезанието. Така Илиев, който допусна единствените си грешки само в SS8 „Стара гора", се поздрави с първата си победа в IRC.

Пети в крайното подреждане завърши тандемът на Bulbet Rally Team Тодор Славов и Добромир Филипов с Renault Clio R3, които въпреки дългата пауза без състезания успяха да се преборят за победата при автомобилите с един двигателен мост.

Варненският екипаж изпревари с 19,6 сек. турчина Ягиз Авджъ, който се състезава с по-силния Ford Fiesta S2000. Победителят от рали „Ялта" обаче започна деня с наказание от 20 секунди заради забавяне в сервизния парк.

Седми в „Мабанол рали Сливен" финишира естонецът Мартин Кангур с Honda Civic Type R, следван от Мурат Бостанджи от Турция с Ford Fiesta R2 и състезаващият се с украински лиценз французин Робер Консани (Renault Megane RS). Десетката допълни още един български представител - Антон Титов със Citroen DS3. На близо 35 сек. зад него се нареди осмата от рали „Ялта" Екатерина Стратиева със Citroen C2 R2 Max, която впечатли с изчистеното си и постоянно каране в надпреварата.

Тодор Славов спечели трофея Colin McRae Flat Out Trophy, които се връчва на пилота показал на най-голяма всеотдайност, борбеност и дух по време на състезанието. Наградата е учредена в памет на легендарния шотландски пилот, който спечели световната титла през 1995 г. Тогава Колин Макрей стана най-младият първенец на планетата. А през 2007 г. загина при катастрофа с хеликоптер.

Изборът на пилота се прави от Жилбер Роа от „Евроспорт", Жан-Пиер Никола - мениджър на IRC, и бащата на Колин - Джими Макрей.

„Искам да връча наградата на един млад пилот, който се представи великолепно в Рали Сливен. Въпреки че автомобилът му отстъпва от тези на първите трима, той успяваше да им се противопостави успешно през по-голямата част от състезанието", заяви Жан-Пиер Никола при връчването на наградата.