Моуриньо: Заслужено паднахме

Специалния остана недоволен от играта на Челси срещу Базел Снимка: Getty images
Специалния остана недоволен от играта на Челси срещу Базел

Мениджърът на Челси Жозе Моуриньо призна, че загубата на тима от Базел снощи е била напълно заслужена. Единственото положително нещо след 0:1 срещу швейцарците е, че все пак Челси се класира за следващата фаза на Шампионската лига.

Клубът от Висшата лига продължава напред въпреки загубата, тъй като в групата се получи въртележка след равенството на Шалке с румънския гранд Стяуа.

„Представихме се лошо, заслужено паднахме, но заради резултатите на другите, се класираме напред - обобщи Специалния. - Това е единственото хубаво нещо.

„От първата минута на мача нямаше нищо, което да ми хареса. Започнахме с грешка в защитата и после нищо не се оправи."

Голът за Базел отбеляза Мохамед Салах, а тимът заема второто място в група Е и има нужда от само още една точка, за да се класира за осминафиналите на турнира.

Самюел Ето'о получи контузия през първото полувреме и беше изнесен на носилка, а Моуриньо обясни, че не би се учудил, ако контузията му е сериозна, тъй като теренът е бил много твърд.

Класирането на Челси за осминафиналите е успех в сравнение с миналия сезон, когато тимът отпадна в групите и стана първият носител на трофея, отпаднал преди елиминационната фаза.