Фантастичният Бербатов вкара три на Ливърпул

Фантастичните изяви на Димитър Бербатов и трите му гола донесоха успеха на Манчестър Юнайтед срещу Ливърпул Снимка: getty images

Фантастичните изяви на Димитър Бербатов и отбелязаните от него три гола донесоха успеха на Манчестър Юнайтед над Ливърпул в дербито на Англия. „Червените дяволи" се наложиха с 3:2.

Митко се разписа на два пъти с глава - при първия си гол в 42-та минута и при третия в 84-та минута. Вторият гол на българина бе истински шедьовр след като той вкара със задна ножица в 59-та минута.

Ливърпул бе на път да обърне резултата след като първо изравни с гол на Стивън Джерард от дузпа в 64-та минута. Наказателният удар бе отсъден за нарушение на Джони Еванс срещу Фернандо Торес.

Капитанът на Ливърпул отбеляза и втория гол за своите - в 70-та минута. Силите на тима от стадион „Анфийлд" обаче стигнаха до тук.

Димитър Бербатов остана на терена до 88-та минута когато отстъпи мястото си на Андерсон. Българинът е първият играч на Манчестър Юнайтед от 46 години насам, успял да отбележи хеттрик на големия съперник Ливърпул.

С трите си попадения българинът оформи сметката си от началото на сезона на седем гола. Той се разписа още срещу Челси за „Комюнити Шийлд", срещу Нюкясъл в първия кръг, срешу Уест Хям и срещу Евертън в предишния кръг. Това обаче е първият му хеттрик с екипа на Манчестър Юнайтед.

"Може би това бе най-добрият ми ден с фланелката на Юнайтед", коментира Бербатов.

„Разбира се, че съм щастлив. Отивам с вкъщи с усмивка на лицето. Не съм нищо специално. Отивам да си играя с децата", каза още българинът след зашеметяващата победа над Ливърпул.

„Не осъзнах, че топката влиза в мрежата, но когато феновете избухнаха беше лесно да си представя какво се е случило", каза Бербатов по повод втория си гол, който вкара с гръб към вратата.

Длъжник на Юнайтед срещу Ливърпул остана Уейн Рууни. Голмайсторът от миналия сезон започна в стартовия състав, заедно с българина, но не се запомни с нещо впечатляващо. Преди мача пък стана ясно, че Рууни отказва на този етап да поднови договора си с клуба. Настоящият му контракт изтича след две години.

Извън групата за дербито пък остана централният бранител Рио Фърдинанд. Защитникът, който се възстановяваше, от контузия в продължение на няколко месеца, трябваше днес да се завърне на терена. Той обаче се разболя и сър Алекс не успя да го използва. Английският национал се очаква да бъде на разположение на сър Алекс Фъргюсън за мача от Карлинг Къп срещу Скънторп.