Манчестър Юнайтед изненада Алекс Фъргюсън

Сър Алекс Фъргюсън остана изненадан от поражението на Манчестър Юнайтед в Купата на лигата

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън призна, че е изненадан от случилото се в четвъртфиналния двубой от турнира за Купата на Лигата в Англия между неговия тим и Уест Хям. „Червените дяволи", които са носители на трофея от последните две години, бяха разгромени с 0:4 и напуснаха битката.

"Едно е сигурно, изобщо не очаквах подобно нещо," заяви Фърги. „Головете паднаха прекалено лесно. На такова равнище на футбола, не можеш да допускаш подобни голове."

„Разбира се, на терена имаше млади футболисти, за които това ще е урок. Но все пак бе четвъртфинал, и бе отлична възможност да спечелим купата отново," добави сър Алекс.

Две от попаденията за погрома отбеляза отхвърленият преди няколко години от Юнайтед Джонатан Спектър, за когото това обаче бяха дебютни голове.

Дори наставникът на Уест Хем Аврам Грант сподели, че не е очаквал подобен развой. „Невероятен резултат. Да играем така срещу най-добрия отбор в страната, да вкараме четири гола, и да не получим нито един, не мога да искам нищо повече. Много голяма вечер за нас. Мислех, че можем да победим, но не и по този начин," коментира Грант.

Загубата бе първа за състава на сър Алекс Фъргюсън след серия от 29 поредни мача без поражение във всички турнири. В групата на гостите от Манчестър не бе Димитър Бербатов, който през уикенда заби пет от попаденията за боя със 7:1 над Блекбърн. Бербо и повечето от титулярите бяха получили почивка за тази среща и това се оказа фатално за тима.