Арсенал поведе във Висшата лига

С два гола на Самир Насри Арсенал би Фулъм и излезе начело във Висшата лига Снимка: ESPN Soccernet
С два гола на Самир Насри Арсенал би Фулъм и излезе начело във Висшата лига

Отборът на Арсенал излезе начело във Висшата лига след изиграването на първите мачове от 16-ия крът в Англия. „Артилеристите" биха Фулъм с 2:1 и се възползваха от отложения мач на Манчестър Юнайтед и издънката на Челси.

„Червените дяволи" трябваше да гостуват на Блекпул, но лошото време в Англия попречи на провеждането на срещата. Челси пък продължава без победа след като направи 1:1 с Евертън.

Успехът на Арсенал донесе Самир Насри с две попадения в 14-та и 75-та минута. Така тимът на Арсен Венгер събра 32 точки, с две повече от настоящия шампион Челси и една пред Манчестър Юнайтед.

Въпреки че срещу Евертън можеше да разчита на капитана си Джон Тери, който успя да се възстанови от контузия и на изтърпелия наказанието си от три мача Микаел Есиен, Челси не успя да се възползва и се задоволи само с точка.

Шампионите поведоха с гол от спорна дузпа на Дидие Дрогба. Гостите обаче изравниха, чрез Бекфорд. Това е второ поредно равенство за Челси след 1:1 срещу Нюкясъл в предишния кръг. Преди това отборът има две поредни загуби и вече е на трето място в класирането.

В друг мач от 16-ия кръг Манчестър Сити победи Болтън с 1:0 на "Сити ъф Манчестър" с победен гол на Карлос Тевес още в 4-ата минута.

"Гражданите" изиграха силен двубой и пропуснаха сериозно количество възможности да спечелят с доста по-изразителен резултат, като на два пъти и гредите помогнаха на Болтън след удари на Марио Балотели и Давид Силва.

Бившият играч на Манчестър Сити и настояща звезда на Болтън Мартин Петров игра 63 минути и имаше възможност да се разпише от пряк свободен удар в 17-ата минута. Домакините завършиха двубоя с човек по-малко, след като Александър Коларов получи червен картон в 79-ата минута.