Димитров започна с безапелационен успех в Шанхай

Следващият съперник на българина ще бъде определен от мача Жулиен Бенето - Дзе Джън.

Григор Димитров се завърна с победа на турнира "Shanghai Rolex Masters" с награден фонд $6,521,695, след като в двубой от първи кръг не даде абсолютно никакви шансове на Денис Истомин, надигравайки го с категоричното 6-3 6-3 за малко над час игра.

Благодарение на този успех, българинът си осигури чек за $27,435 и 45 точки, които ще прибави към актива си както за световната ранглиста, така и за годишната такава, по която ще бъдат определени осемте участника на заключителния Мастърс в Лондон. Припомняме ви, че първата ни ракета заема 11-ата позиция в "Race to London" класацията и към момента е на 320 точки зад осмия Милош Раонич - изоставане, което ще трябва да заличи до края на сезона, за да се класира за Лондон.

В опит за първи път в своята кариера да достигне до осминафиналите в Шанхай, а с това да си осигури и нови 45 точки за ранглистата, Григор Димитров ще се изправи срещу победителя от срещата между Жулиен Бенето и представителя на домакините Дзе Джън. Следващият двубой на българина ще се изиграе в сряда, а утре ще стане ясно кой ще бъде неговият противник във втори кръг.

Днешният двубой започна по възможно най-добрия начин за Димитров, който на старта записа серия от девет поредни точки, осигурявайки си ранен пробив. Българинът обаче нямаше никакво намерение да спира дотук, отново спечели сервис гейма на Истомин и след около 15 минути игра вече водеше с 4-0. В този момент последва лек спад в играта на Григор, позволил на съперника му да върне единия пробив и да намали резултата за 3-4, но в крайна сметка това бе всичко, до което узбекистанецът достигна в тази откриваща част.

На старта на втория сет играта бе далеч по-оспорвана, а в петия гейм Истомин дори достигна до два брейкбола след няколко страхотни уинъра от бекхенд и двойна грешка на българина. Отговорът на Григор обаче не закъсня, а след агресивна игра и добър начален удар той не само успя да задържи подаването си, но след това моментално проби и до края на срещата загуби само още един-единствен гейм.