Фулъм изхвърли Тотнъм от битката за Купата

Муса Дембеле (в бяло) вкара един от четирите гола, с които неговият Фулъм изхвърли Тотнъм от турнира за ФА Къп Снимка: getty images

Отборът на Фулъм изхвърли Тотнъм от турнира за Купата на Англия след като спечели с 4:0 двубоя между двата тима от четвъртия кръг на надпреварата.

Попаденията паднаха още през първото полувреме като на два пъти от дузпи се разписа Дани Мърфи - в 11-та и 14-та минути, с по един гол се отчетоха Хангеланд (23) и Муса Дембеле (45).

Тотнъм доигра мача с десет души след като Майкъл Доусън получи червен картон още в 13-та минута за нарушението му при ситуацията за втората дузпа.

На ръба да напусне надпреварата в четвъртия кръг бе Манчестър Сити. „Гражданите" се добраха до преиграване срещу третодивизионния Нотс Каунти след като направиха 1:1.

Нотс Каунти поведе в резултата с гол на Нийл Бишъп (59), дебютния гол на Един Джеко в 80-та минута обаче спаси Сити от провал.

С контузия терена преди края на срещата напусна Майка Ричардс като тепърва предстои да стане ясно състоянието му. След срещата пък от Сити обявиха, че контузеният в четвъртък на тренировка Адам Джонсън ще е извън терена в продължение на три месеца.

Освен с разгрома на Тотнъм и проблемите на Манчестър Сити днешните двубои от четвъртия кръг на надпреварата ще бъдат запомнени и със сериозната контузия на футболиста на Арсенал Самир Насри, получена в двубоя срещу Хъдърсфийлд.

Заради контузията голмайсторът на състава на Арсен Венгер дори бе заменен принудително още през първото полувреме. Първите изследвания показаха, че Насри има разтегнат бедрен мускул.

"Насри получи сериозна контузия на бедрото. Обикновено това означава три седмици извън терена, но трябва да видим допълнителните медицински изследвания, защото може и да са две.

Малко съжалявам, тъй като първоначално смятах да заложа на Росицки като титуляр, но той беше прекалено слаб физически, тъй като в последни дни бе болен. Затова рискувах с Насри и лошото се случи", коментира след мача Венгер.

Ако утрешните резултати потвърдят диагнозата Насри ще пропусне първия мач с Барселона от осминафиналите на Шампионската лига. Двубоят е в средата на февруари в Лондон.

В негово отсъствие Арсенал би с 2:1 Хъдърсфийлд и се класира за следващата фаза на ФА Къп. Победното попадение бе дело на капитана на „артилеристите" Сеск Фабрегас от дузпа в самия край на срещата.