Ливърпул изпусна Манчестър Юнайтед в дербито

Капитанът на Ливърпул Стивън Джерард направи мечтано завръщане като титуляр, откривайки резултата от пряк свободен удар, но неговият гол не бе достатъчен за победата Снимка: Getty Images
Младият вратар на "червените дяволи" Давид де Хеа бе с основна заслуга за равенството Снимка: Getty images

Ливърпул и Манчестър Юнайтед завършиха 1:1 в дербито на Англия след голове на Стивън Джерард и Хавиер Ернандес.

За резултата могат да съжаляват повече домакините, които имаха превъзходство на терена и отправиха цели 15 удара към вратата на Юнайтед срещу 11 за „червените дяволи".

Така мърсисайдци се разминаха с четвърта поредна победа на свой терен срещу най-големия си съперник, а възпитаниците на сър Алекс продължават да са без загуба този сезон. Гостите оглавиха еднолично класирането с 20 точки преди мача Манчестър Сити - Астън Вила, в който техните съграждани могат да ги изпреварят при победа, защото тогава ще имат 22 пункта.

Капитанът на Ливърпул Джерард направи мечтано завръщане като титуляр след 7-месечно лечение на травмата си в слабините, откривайки резултата от пряк свободен удар в 68-ата минута.

Наставникът на Манчестър Юнайтед Алекс Фъргюсън бе избрал дефанзивна тактика в началото на мача, започвайки с петима защитници и само един изнесен нападател в лицето на Дани Уелбек. Обичайните титуляри Рууни и Ернандес бяха оставени резерви, а българинът Димитър Бербатов не бе включен в групата.

През второто полувреме при негативния резултат шотландецът вкара в игра Нани и Рууни, а след това и Ернандес, който в 81-ата минута фиксира крайния резултат с глава след центриране от корнер и разбъркване в наказателното поле.

Ливърпул имаше още две чисти възможности все пак да вземе трите точки до края на мача, но испанският вратар на „червените" Давид де Хеа бе непробиваем.