Бербатов с гол в инфарктен мач

Митко вече има три гола в четири мача от новия сезон на Висшата лига Снимка: Бгнес
Митко вече има три гола в четири мача от новия сезон на Висшата лига

Димитър Бербатов вкара гол при равенството 3:3 на Манчестър Юнайтед като гост на Евертън. Попадението на българския нападател е негово трето в новото първенство на Висшата лига на Англия.

Мачът протече инфарктно, като в 90-ата минута резултатът бе 3:1 в полза на "червените дяволи". В рамките на трите добавени минути обаче Тим Кейхил и Микел Артета донесоха равенство на домакините.

Те бяха открили още през първото полувреме чрез гол на южноафриканеца Стивън Пиенаар, който направи добавка след удар на Артета, отразен от вратаря Ван дер Саар.

След това обаче Юнайтед взе превес с попадения на Дарън Флетчър и Неманя Видич, а когато и Митко се разписа, изглеждаше, че мачът вече е спечелен.

Австралиецът Кейхил обаче не бе на това мнение и се разписа с глава след изтичането на редовното време, а скоро след това и направи асистенция за изравнителния гол на испанеца.

Момчетата на Дейвид Мойс дори можеха и да спечелят срещата в крайна сметка, като тяхна бърза контраатака в 94-ата мин. за малко не донесе още едно попадение.

Манчестър Юнайтед за втори път през този сезон допусна изравняване в последните минути - същото им се случи в мача от втория кръг срещу Фулъм, завършил 2:2.

С днешното си равенство "червените дяволи" останаха на трето място в класирането, но вече на четири точки от лидера Челси, който отново взе победа - в лондонското дерби с Уест Хем с 1:3, и е начело с пълен актив.

Втори в класирането е Арсенал, който се наложи убедително с 4:1 над Болтън. За гостите като титуляр започна Мартин Петров, но през второто полувреме бе заменен.

В понеделник е мачът на третия българин във Висшата лига - Стилиян Петров. Неговият Астън Вила ще гостува на Стоук Сити в понеделник вечерта, като мачът ще е дебют за новия треньор Жерар Улие.