Ливърпул препъна Юнайтед към 19-ата му титла

Дирк Каут реализира хеттрик срещу големия съперник в Англия Снимка: Getty Images
Дирк Каут реализира хеттрик срещу големия съперник в Англия

Ливърпул подчини Манчестър Юнайтед с 3:1 на "Анфийлд" в най-голямото дерби на Острова. Мърсисайдци излязоха на живот и смърт в сблъсъка със своя "вечен съперник" с ясното намерение да му сложи прът в колелото по пътя към рекордната 19-а титла, с което "червените дяволи" биха ги изпреварили.

Освен това интригата за титлата през настоящия сезон стана убийствена, след като Юнайтед има само три точки преднина на върха пред Арсенал, но предимството на лондончани е, че имат мач по-малко и могат да наваксат до очертаващия се като възлов за трофея сблъсък на 1 май на "Емиратс".

В герой за домакините се превърна холандският национал Дирк Каут, отбелязъл и трите попадения във вратата на Едвин ван дер Саар.

За гостите цял мач игра Димитър Бербатов. Всичко можеше да се развие по коренно различен начин в 16-ата минута, когато Митко отправи много силен изстрел по диагонала от над 20 метра с външен фалц. За негово нещастие топката срещна дясната греда на Рейна.

Kошмарите за Юнайтед започнаха w 34-ата минута. Зимната покупка Луис Суарес се подигра с почти цялата защита пред Саар, като я навърза в наказателното поле в близост до аутлинията, успя да прокара топката между краката на вратаря и Каут от голлинията я прати в мрежата.

Отново след груба грешка падна второто попадение. Този път главният виновник бе Нани, който при едно центриране в пенала съвсем необезпокояван изчисти топката с глава в посока собствената си врата. Там обаче бе Каут и за него бе детска игра да покачи от няколко метра.

Страстрите се покачиха в края на първото полувреме, когато реферът Фил Даут спокойно можеше да изгони Карагър, Рафаел и Суарес за груби влизания с бутоните напред. Той обаче декорира и тримата с жълти картони, а Нани бе изнесен на носилка, след като Карагър му влезе брутално в коляното.

Всичко за Юнайтед приключи в 65-ата минута, когато Каут оформи своя хеттрик, довкарвайки от непосредствена близост лошо отбитата от Саар топка при пряк свободен удар на Джерард.

Гостите успяха да стигнат до почетно попадение благодарение на резервата Хавиер Ернандес в добавеното време, когато мексиканецът засече с глава центриране на Гигс.

В другия мач от Премиършип днес Уулвърхемптън и Тотнъм извъртяха зрелищно 3:3.