Манчестър Юнайтед - Барселона е големият финал на "Уембли"

Голмайсторът в Шампионската лига Раул не успя да стигне до финала този сезон Снимка: Getty Images
Голмайсторът в Шампионската лига Раул не успя да стигне до финала този сезон

Манчестър Юнайтед ще има възможността за реванш срещу Барселона, тъй като двата тима ще се изправят един срещу друг на финала в тазгодишното издание на Шампионската лига.

"Червените дяволи" нямаха никакви проблеми и на реванша срещу Шалке 04 и отново бяха категорични, този път с 4:1 на "Олд Трафорд".

Така възпитаниците на Алекс Фъргюсън и тези на Хосеп Гуардиола ще се срещнат на 28 май на "Уембли" в Лондон в повторение на решителния сблъсък за трофея отпреди две години в Рим, когато победител бе каталунският гранд.

Сър Алекс даде почивка на голяма част от титулярите и буквално пусна експериментален състав срещу "кралско-сините" от Гелзенкирхен.

Сред единайсетте титуляри бе и Димитър Бербатов, останал на терена 77 минути преди да бъде заменен от Майкъл Оуен.

Той записа отлична асистенция за четвъртото попадение на Юнайтед в 76-ата минута, след като даде топката на тепсия на Андерсон, за който бе детска игра да я прати в празната врата.

Преди това Валенсия откри в 26-ата минута след извеждащ пас на Гибсън и изстрел между краката на Нойер.

Направилият феноменален мач миналата седмица страж обаче бе главният виновник за втория гол за домакините в 31-ата минута, когато подцени шут на Гибсън и кълбото отскочи от неговите ръце в левия стълб, а оттам влетя в мрежата.

Хурадо успя да намали за Шалке 04 в 35-ата минута, възползвайки се от разсеяни действия в центъра на защитата на англичаните.

В последните двайсетина минути дойде времето и на Андерсон. В 72-ата минута той се оказа най-съобразителен в пеналта и с плътен удар направи 3:1, а четири по-късно дойде и попадението му след паса на Бербатов, което бе и последното по-интересно действие в тази предрешена среща.