Русия ни прати срещу Полша

Волейболистите чакат домакините от Полша в елиминациите на европейското.

Русия удари волейболистите с 3:1 (19, -23, 14, 19) и ни прати на трето място в групата ни на Евро 2013.

След отличния старт и победа с 3:1 гейма над Чехия, българите навъртяха две загуби - 2:3 от Германия и поражението от Сборная.

Така България ще трябва да се изправи срещу домакина на първенството Полша във вторник, в осминафинален плейоф.

Среща с домакините не е най-желаният вариант, но България изпусна своя шанс да избира, когато падна от Германия във втория ден от битките.

Немците ни чакат на четвъртфинал, ако успеем да пречупим поляците и хилядите им привърженици, които правят страхотна атмосфера на всеки мач.

Нашите не успяха да се противопоставят сериозно на руснаците - традиционно страшно неудобен съперник за България във волейбола.

А и в момента притежатели на титлите от олимпиадата и световната лига - с други думи, сила номер едно в играта.