Изгониха Иван Иванов, Базел отпадна

Иван Иванов не може да повярва - нарушението му по-скоро не заслужаваше червен картон в мача Шалке - Базел.

Спорен червен картон извади Иван Иванов от мача Шалке - Базел, а тимът му - от Шампионската лига.

Швейцарците загубиха с 0:2 като гост, но при 0:0 се разиграха интересни сцени с главно действащо лице Паоло Талиавенто, съдията от Италия.

В 29-ата минута той не посмя да изгони Бeнедикт Хьводес от домакините, спрял с прийом от борбата нападател на Базел сам срещу вратаря. 2 минути по-късно при доста по-спорно нарушение Талиавенто показа на Иванов директен червен картон.

И реми стигаше на Базел, но силите не стигнаха с 10 души за цял час като гост на германците. За капак вторият гол на домакините бе от засада...

Милан потрепери здраво, но издържа - 0:0 у дома с Аякс, достатъчно за класиране на осминафинал. Още в 18-ата минута Рикардо Монтоливо бе изгонен и Милан се прибра с мисълта единствено да удържи ремито

И успя, с което стана единственият италиански тим в елиминациите.

Наполи направи и невъзможното, но не стигна до там.

В Неапол тимът на Рафа Бенитес победи с 2:0 Арсенал, но отпада и отива в Лига Европа. Наполи става първият тим в историята на Шампионската лига, на когото 12 точки не стигат за класиране.

А неаполитанците отпадат заради късен гол на Борусия в Марсилия. Кевин Гроскройц вкара в 87-ата минута за 2:1, с което германците спечелиха групата на смъртта (трите отбора завършиха с 12 точки).

Арсенал остава втори и чака кошмарни съперници.

В понеделник е жребият, в който като поставени (победители в групите) влизат Реал, Барселона, Манчестър Юнайтед, Челси, Байерн, ПСЖ, Атлетико и Борусия.

В другия поток са Арсенал, Милан, Галатасарай, Шалке, Байер Леверкузен, Зенит, Манчестър Сити и Олимпиакос.