№5 Шакил О'Нийл - 5 250 точки Снимка: Getty images
№3 Карим Абдул-Джабар - 5 762 точки Снимка: getty
№3 Карим Абдул-Джабар - 5 762 точки
№2 Майкъл Джордан - 5 987 точки
№1 Леброн Джеймс - 5 995 точки (към 26 май 2017 г.) Снимка: getty
№1 Леброн Джеймс - 5 995 точки (към 26 май 2017 г.)

Звездата на НБА и Кливланд Кавалиърс Леброн Джеймс остави в историята рекорда на Майкъл Джордан като водещ реализатор в плейофите на асоциацията за всички времена. Освен това Крал Леброн прати тима си на трети пореден финал в сериите.

Преди този мач на Джеймс му бяха нужни 28 точки, за да задмине рекорда на най-ярката звезда от Залата на славата на НБА от 5 987 точки в плейофите.

При това Леброн го направи със стил още в края на третата четвъртина от финала на Източната конференция срещу Бостън Селтикс, нанизвайки тройка, която направи аванса на тима му към този момент цели 32 точки. До края на частта Джейм отбеляза още две тройки и остана на пейката през последната четвъртина, завършвайки мача с 35 пунка в актива си и общо 5 995 в плейофните серии.

Двубоят завърши при резултат 135-102 за Кливланд, който се класира без проблеми за финала след 4:1 победи срещу Селтикс. Това бе и трети пореден финал на Източната конференция между тези два съперника.

В големия финал на НБА Крал Леброн ще се бори за четвъртата си титла в трети пореден сблъсък срещу Голдън Стейт Уориърс.

На Джеймс му бяха нужни 212 мача, за да задмине 6-кратния шампион Майкъл Джордан, който отбеляза своите 5 987 точки в 179 срещи от плейофите.

Вижте видео (най-долу) от реакцията на феновете при паметния кош на Леброн и галерия с петимата най-резултатни в плейофите на НБА в историята.