Бербатов не успя да блесне пред Венгер

Бербатов и съотборниците му нямаха поводи за радост на "Емиратс".

Димитър Бербатов и Фулъм се представиха достойно през първото полувреме, но през второто капитулираха срещу лидера във Висшата лига Арсенал на неговия "Емиратс".

Резултатът - 2:0 за домакините, с което "артилеристите" съхраниха първото си място в Премиършип.

Българинът започна като титуляр и игра цял мач, но едва ли е успял да убеди Арсен Венгер, че е неговият човек за спешния трансфер на нападател в северен Лондон през януари.

Испанският национал Санти Касорла бе ключовата фигура за успеха на Арсенал, след като се разписа на два пъти в рамките на 5 минути.

В 57-та Оливие Жиру комбинира с Уилшър, който намери Касорла в наказателно поле и последният се разписа отблизо за 1:0.

Малко по-късно центриране на Начо Монреал отляво бе изчистено в краката на Касорла, който от границата на наказателното поле прати топката във вратата на Фулъм за втори път.

До края на срещата нов гол не падна.

Фулъм остава в опасна близост до зоната на изпадащите, а Арсенал продължава битката за титлата.

Първият по петите на "топчиите" - Манчестър Сити, изнесе поредния си рецитал пред собствена публика и победи Кардиф с 4:2.

"Гражданите" вече имат забележителните 103 попадения във всички турнири от началото на сезона. Джеко, Навас, Туре и Агуеро бяха точни за Сити в съботния следобед.