Серина с историческо постижение в Маями

Триумфът на американката й донесе титла номер 48 в WTA Снимка: ittp.com
Триумфът на американката й донесе титла номер 48 в WTA

Лидерката в световната ранглиста Серина Уилямс спечели историческата шеста титла на "Мастърс" турнира в Маями, след като надделя на финала срещу втората в класацията на WTA Мария Шарапова с 4:6, 6:3, 6:0.

Финалът започна отлично за 25-годишната Шарапова, която няма победа срещу американската си съперничка от 2004 година насам. Рускинята пропусна възможности за пробив в третия гейм на първия сет срещу Серина, но в петия не сгреши. 31-годишната Уилямс поправи грешката си веднага за 3:3, но се пропука отново в деветия гейм. Шарапова бе безпогрешна и със сервис гейм на нула сложи край на първата част след 55 минути игра при 6:4. Това бе и първият сет от 2008 година насам, който представителката на Русия взима на Серина. За последно това се случва на турнира в Чарлстън.

Шарапова не стартира по най-добрия начин втората част и изпусна подаването си за 0:2. Още в следващия гейм обаче тя върна пробива. Уилямс, която има 15 титли на сингъл от Големия шлем, загуби сервис гейма си на нула за 2:3, но веднага след това самата тя взе подаването на рускинята на нула и изравни за 3:3. След форхенд в мрежата Шарапова загуби и сервис гейма си за 3:5, а Уилямс сложи край на сета при свой начален удар за 6:3.

В решаващата частна американската тенисистка пое изцяло контрола във финалния мач. Серина не даде нито един гейм на съперничката си и след 10 поредно спечелени гейма и сет на нула стигна до победата след 2 часа и 8 минути игра. Това бе 14-и сблъсък между двете състезателки и 12-и успех за Уилямс. Триумфът на американката й донесе титла номер 48 в WTA.