Дортмунд потрепна, но не се огъна

Левандовски бе човекът-оркестър в първия мач, когато реализира всичките 4 гола за Дортмунд

След като изпусна питомното, Реал Мадрид очаквано се провали в гоненето на дивото и заличаването на пасива от 1:4 на гости на Дортмунд в първия полуфинал от Шампионската лига. 2:0 се оказа недостатъчно.

Късни попадения на Карим Бензема и бомба на Серхио Рамос изправиха "Бернабеу" на нокти в очакване на чудото, но и тази година "кралете" няма да успеят да се преборят за свещената - за десетата корона на Стария континент...

След настървено първо полувреме, в което Гонсало Игуаин не успя да материализира нито едно от многобройните положения за домакините, Борусия се активизира след почивката.

Вестфаленци бяха по-добрият отбор преди последните минути на редовното време, когато Бензема и Рамос дръпнаха финалните акорди на тъжната мелодия за най-успелия клуб в Европа и същевременно одата на радостта за Дортмунд, който ще преследва втория си европейски връх след този през 1997-а, когато повали Ювентус.

Реваншът в испанската столица бе белязан и от драмата на раздялата. Препълнените трибуни на "Сантяго Бернабеу" се питаха дали за последен път гледат отбора си в евротурнирите начело с Жозе Моуриньо и Кристиано Роналдо, докато "жълтият" гостуващ сектор знаеше, че се радва на лебедовата песен на Марио Гьотце и Роберт Левандовски.

Борусия потрепна, но не се огъна. Реал опита, но не успя. Зрелищата обаче си заслужаваха - както на "Сигнал Идуна", така и в сърцето на Мадрид.