Черна гора прекърши Узбекистан с гол в последната минута

Черна гора продължава да бие с минималното, но напълно достатъчно 1:0 Снимка: Getty Images
Черна гора продължава да бие с минималното, но напълно достатъчно 1:0

Съперникът на нашия национален отбор в евроквалификациите - Черна гора, постигна поредна победа с резултат 1:0, макар и в приятелски мач.

Бившата югорепублика стори това срещу състава на Узбекистан при домакинството си в Подгорица.

Черногорците трябваше да гостуват днес за контролна проверка в Япония, но по разбираеми причини това не се случи.

Голът за изненадващия лидер в нашата група "G" отбеляза играчът на Спортинг (Лисабон) - Симон Вукчевич, в последната 90-а минута.

Така Черна гора не познава вкуса от поражението в седем последователни двубоя. Освен това тимът не е допуснал гол в своята врата в продължение на 638 минути.

България гостува на Черна гора на 4 юни в евроквалификация, като този мач може да се окаже решителен в битката за второто място в крайното класиране, в случай че съумеем да победим Швейцария утре.

В момента нашите заемат 4-ото място с 3 точки, докато черногорците са лидери с 10, но и с мач повече.