Фъргюсън похвали защитата на Юнайтед

Сър Алекс бе щастлив след вчерашната победа над Арсенал Снимка: Getty Images
Сър Алекс бе щастлив след вчерашната победа над Арсенал
Арсен Венгер защити решението си да замени Алекс Окслейд-Чембърлейн с Андрей Аршавин
Хари Реднап беше бесен, че съдията на мача Манчестър Сити - Тотнъм не изгони Марио Балотели и италианецът отбеляза победния гол за "гражданите" Снимка: Getty Images/Guliver

Мениджърът на Манчестър Юнайтед сър Алекс Фъргюсън похвали представянето на своя отбор в защита при вчерашната победа с 2:1 над Арсенал в Лондон.

Шотландецът изрази задоволството си от успеха и от това, че Юнайтед продължава да "настъпва пешовете" на лидера Манчестър Сити, който води с три точки в класирането.

Фърги изтъкна специално бранителя Крис Смолинг, който, по думите му, бе "фантастичен" вчера.

Другият играч, получил персонална похвала от шефа, е еквадорското крило Луис Антонио Валенсия, който отбеляза първия гол в мача и асистира за втория, отбелязан от Дани Уелбек.

"Ние трябваше да се възползваме от превъзходството си през първата част и в първите 15 минути на второто полувреме, когато създадохме три страхотни положения, но ги пропуснахме. Въпреки всичко, след това имахме късмет и успяхме да вземем трите точки.

Когато те пратиха напред Мертезакер и започнаха да изсипват топката в наказателното поле, не се знаеше какво може да се случи, но за щастие се справихме добре", каза още сър Алекс.

Колегата му в Арсенал Арсен Венгер защити решението си да замени Алекс Окслейд-Чембърлейн с Андрей Аршавин в 74-ата минута, за което бе критикуван.

"Мога да разбера защо феновете приеха на нож тази смяна, след като тя не доведе до резултат, но Алекс бе започнал да се уморява. Той бе болен през седмицата, а Аршавин е капитанът на руския национален отбор. От едната страна имаме 18-годишно хлапе, което прави своя дебют като титуляр във Висшата лига, а от другата - капитанът на Русия, и някои хора си позволяват да оспорват това мое решение. Хайде да се държим сериозно! Работя като треньор от 40 години и съм направил 50 000 смени. Не трябва да обяснявам всяко свое решение", каза французинът.