Холандия отстрани Коста Рика с дузпи

Навас отново игра много силно в мача, но не спря нито една дузпа
Крул и Каут след победната дузпа за Холандия

Холандия се класира на полуфиналите на световното първенство в Бразилия, след като отстрани с 4:3 след дузпи голямата изненада на турнира Коста Рика.

Холандците за второ поредно световно първенство влиза в Топ 4, а Коста Рика записа най-доброто си представяне в историята на световните футболни финали.

В редовното време двата отбора не успяха да си отбележат гол, същото се случи и в двете продължения от по 15 минути, въпреки че холандците удариха три греди - една на Робин ван Перси и две на Ариен Робен. При останалите атаки нападателите на Холандия бяха буквално обезсърчени от играта на Кейлор Навас, който отново извади всички положения, които се случиха пред вратата му.

Тимът на Коста Рика се отвори и започна да създава повече положения в последните няколко минути на второто продължение, но също не успяха да вкарат.

При дузпите като герой за Холандия се изяви влезлият като резерва в 120 минута трети вратар на тима Тим Крул. Той успя да спаси две дузпи - на голямата звезда на Коста Рика Брайън Руис и на Микаел Умана, а холандците вкараха и четирите си дузпи, отбелязани от Робин ван Перси, Ариен Робен, Уесли Снайдер и Дирк Каут.