Новата ера в Ливърпул почна със загуба

Играчите на Ливърпул напуснаха с наведени глави стадион "Гудисън Парк" Снимка: getty images
Играчите на Ливърпул напуснаха с наведени глави стадион "Гудисън Парк"

Новата американска ера в английския гранд Ливърпул започна по същия начин както завърши старата - с поражение. Този път тимът, воден от Рой Ходжсън загуби с 0:2 мърсисайдското дерби с Евертън.

Попаденията в двубоя вкараха Тим Кейхил и Микаел Артета. След тежката загуба тимът на Рой Ходжсън остава в зоната на изпадащите. След осем кръга във Висшата лига, Ливърпул има едва шест точки в актива си при голова разлика 7:13.

Единственият тим с по-слаби показатели от мърсисайдци в момента е съставът на Уест Хем, който е допуснал три гола повече и заема последното 20-то място във временното класиране.

На Ливърпул не помогна и завръщането в игра на суперзвездата Фернандо Торес. Испанецът не успя да отбележи и да поведе своите към измъкване от кризата. Световният шампион обаче бе защитен от мениджъра си Рой Ходжсън след края на срещата. „Не мисля, че той е в лоша форма. Фернандо е просто затормозен от неубедителните си изяви на световното първенство. Нуждае се само от един гол, за да излезе от кризата", заяви наставникът.

Двубоят бе изгледан на живо от новия собственик Джон Хенри. Първоначално той планираше да се появи за първи път на клубния стадион на Ливърпул, но впоследствие размисли и седна на трибуните на стадион „Гудисън Парк".

В другия мач от кръга, игран днес Манчестър Сити спечели с 3:2 като гост на Блекпул. Попаденията за "гражданите" отбелязаха Карлос Тевес на два пъти - в 67-та и 79-та минути и Давид Силва в 89-та минута. За домакините от Блекпул точни бяха Марлон Хареуд в 78-та и Гари Тейлър Флетчър в 90-та минути. С успеха Манчестър Сити запази второто си място в класирането със 17 точки, с две по-малко от лидера Челси.