Челси на върха, но Моу смята класирането за фалшиво

Класирането във Висшата лига е фалшиво, изригна Жозе Моуриньо минути, след като неговият Челси се изкачи на първо място в него.

Отборът му победи с 3:0 у дома Стоук и е първи поне до неделя следобед, когато Ливърпул може да го измести, ако победи като гост Уест Хем.

Таблицата е фалшива според Жозе, защото някои отбори имали повече или по-малко играни мачове от други. Например Манчестър Сити, който заради ангажименти в турнира за Купата на лигата е с 2 мача по-малко от Челси.

На дъното ситуацията е подобна - Съндърланд, който бе другият финалист за Купата на лигата, е с 2 мача по-малко от конкурентите за оцеляване.

Александър Тонев игра 24 минути за Астън Вила при домакинската загуба от Фулъм. Българинът влезе като резерва и бе близо до гол, но вратарят на гостите Дейвид Стокдейл спаси бомбения му шут в края.

Резултатите от събота: Манчестър Сити - Саутхемптън 4:1, Челси - Стоук 3:0, Норич - Уест Бромич 0:1, Нюкасъл - Манчестър Юнайтед 0:4, Хъл - Суонси 1:0, Кардиф - Кристъл Палас 0:3, Астън Вила - Фулъм 1:2.