Ливърпул ще е шампион, но не тази година

Първо беше разочарованието срещу Челси, а после и срещу Палас. Ливърпул загуби 5 точки за два мача

Ливърпул се прости с шансовете си за титлата по нелеп начин. Мърсисайдци водеха с 3:0 като гости на Кристъл Палас до 79-та минута, но си тръгнаха само с точка от "Селхърст парк".

"Червените" водят с една точка на Манчестър Сити, но вероятно ще се простят с първото си място още в сряда вечерта, когато "гражданите" приемат Астън Вила в отложен мач.

Срещата започна отлично за Ливърпул и гостите поведоха в 18-та минута, когато Джо Алън бе оставен непокрит след изпълнение на ъглов удар и с глава заби топката в мрежата зад Хулиан Сперони.

В 53-та минута Даниел Стъридж реализира второ попадение за Ливърпул. При удара му се получи рикошет в тялото на играч на Кристъл Палас и това допълнително затрудни Сперони, който трябваше да извади топката от вратата си.

Още две минути и резултатът стана 0:3. Суарес получи пас от Рахим Стърлинг и с удар отблизо не сгреши.

В 79-та минута Деймиън Дилейни върна един гол след рикошет в Глен Джонсън, 120 секунди след това Дуайт Гейл направи  2:3. Отново той подели точките в 89-та минута за крайното 3:3.

Така мениджърът Тони Пюлис продължи да е огромно препятствие за Ливърпул в домакинските мачове на отборите, които води.

Треньорът няма нито едно поражение у дома срещу мърсисайдци от времето, когато водеше Стоук.