"А" група под знака на хеттрика

Неостаряващият Здравко Лазаров се радва на хеттрика си срещу Монтана Снимка: Lportala.net
Неостаряващият Здравко Лазаров се радва на хеттрика си срещу Монтана

Двата неделни мача в българската "А" група: Локомотив (Пловдив) - Монтана и Миньор - Левски, завършиха еднакво с успех 4:0 за домакините. Общото между двете срещи бяха и хеттриковете на играчи от отбора-победител.

Първо в неделния следобед ветеранът в състава на пловдивските "железничари" Здравко Лазаров се разписа три пъти за своя отбор. 33-годишният играч бе заслужено похвален от своя наставник Христо Бонев... „Длъжен съм като треньор, да подчертая, че един от нашите футболисти - Здравко Лазаров, е пример за подражание. Едно момче, от което всички млади футболисти трябва да се учат. Здравко изживява втора младост, той е същият и на тренировките - амбициозен, влага се и създава една обстановка, заради която всички го обичат. Останалите играчи покрай него добиват самочувствие", каза Зума.

Герой за Левски в късния мач срещу Миньор за пореден път стана таранът Гара Дембеле. "Сините" нанизаха всичките четири гола на своя съперник през първото полувреме, а през втората част сякаш повече мислеха за предстоящия в четвъртък първи мач от групите на Лига Европа срещу белгийския Гент.

Още в 37-ата секунда Дембеле нацели гредата и Жоазиньо довкара рикоширалата топка. До почивката французинът обаче реализира хеттрик за втори път в новото първенство след този срещу Локомотив (София) във втория кръг и уверено оглавява класацията на голмайсторите с осем попадения.

Дебют за "сините" направи 17-годишният нападател Тодор Чаворски, който влезе като смяна през второто полувреме.

С победата си Левски оглави временното класиране с 15 точки, но вторият в таблицата Черноморец, който има 13, е с мач по-малко и днес излиза като домакин срещу Сливен в... Сливен заради проблеми с тревното покритие на своя стадион "Лазур" в Бургас.

Съперникът на "сините" Миньор продължава да няма точка в шестте изиграни кръга и уверено държи последната позиция.

След мача президентът на Левски Тодор Батков направи поредното си гръмко изказване, нападайки ръководството на ЦСКА, които вчера поискаха извънреден конгрес на Българския футболен съюз, недоволни от съдийството на мача на "червените" с Литекс, завършил 1:1...

"Не смятам, че сега точно е редно собствениците на ЦСКА, който са от вчера в българския футбол, да искат конгрес. Те са некоректни към футболистите, към мениджърите, към служителите. Имат задължения към бюджета и какво ли още не - манипулиране на резултати, незаконни залагания... Вече се разследват мачовете на ЦСКА с Базел и Динамо (Москва). Затова такива хора не трябва да имат сурат и да искат конгрес. Те могат само да изнудват и корумпират кметовете на общините", заяви Батков.