Лудогорец с щастлив "хикс" в "Надежда"

Лудогорец излезе с повечето от резервите си срещу "железничарите"

Лудогорец се добра до трудно равенство 2:2 като гост на Локомотив Сф в мач от 6-ия кръг на "А" група. "Хиксът" остави шампионите на второто място с 11 точки, две по-малко от лидера ЦСКА.

Разградчани играха с човек по-малко в последните двайсетина минути след червен картон на Шоко, но стигнаха до точката след изравнителен гол на Анисе седем минути преди края след рикошет.

Двубоят започна добре за шампионите от Разград, които поведоха с гол на Абел Анисе още в 9-та минута.

Халфът от Мадагаскар вкара хубав гол със силен удар от около 20 метра. Локомотив изравни след майсторски далечен удар на Елтон Дос Рейс в края на първото полувреме.

Попадение даде увереност на домакините, които овладяха инициативата и поглеждаха все по-смело в атака. Веднага след подновяването на играта при първата си атака за втората част Локомотив стигна до втори гол.

Евертон Джилио-Том бе оставен непокрит и отблизо реализира - 2:1. В 55-а минута "железничарите" едва не вкараха трети гол, след като Владислав Романов проби от ляво, центрира, но Александър Бранеков не успя да засече топката в мрежата.

Лудогорец стигна до изравнителен гол в 83-а минута, след като удар на Абел Анисе пред дъгата на наказателното поле рикошира в крак на защитник на Локомотив и изненада вратаря Митрев - 2:2.

Черно море пък постигна първа победа през новата кампания след 3:0 над Локомотив Пд на "Тича".