Барселона изпревари Реал, Валенсия лидер

Месут Йозил и съотборниците му не успяха да вкарат на Леванте и се смъкнаха на трето място в класирането Снимка: БГНЕС

Сериозни размествания настъпиха на върха в класирането на испанската Примера Дивисион след първите три срещи от 5-ия кръг. Лидерът от четвъртък - Реал (Мадрид) записа нов мач без победа и без отбелязан гол.

Тимът на Жозе Моуриньо направи 0:0 с Леванте като гост и се смъкна едва трети с 11 точки. Мачът се игра на една врата, но Кристиано Роналдо, Гонсало Игуаин и Карим Бензема бяха отчаяни от великолепните изяви на стража на домакините Маноло Рейна. В последните минути играчите на Леванте се окопаха изцяло в наказателното си поле, но издържаха и измъкнаха ценна точка от "лос меренгес".

Това е второто равенство на Реал през този сезон. На старта тимът направи 0:0 и с Майорка, отново като гост. В другите три кръга Реал постигна победи.

Мястото му на върха бе заето от Валенсия, която събра 13 точки „Лос че" тази вечер се наложи с 2:0 над Спортинг (Хихон). На "Ел Молинон" Валенсия нямаше нужда от много време, за да гарантира победата. Още в 7-ата минута Мехмет Топал откри с глава, изпреварвайки вратаря на домакините Хуан Пабло след центриране от ъглов удар.

Малко по-късно Роберто Солдадо завърши перфектна контраатака, преминала през Хуан Алба. Подаването на крилото намери Солдадо на няколко метра от вратата и резултатът стана 2:0.

На второ място, с точка повече от големия си съперник излезе Барселона. Шампионите спечелиха с 3:1 срещу Атлетик (Билбао). Попаденията паднаха през второто полувреме. За каталунците се разписаха Сейду Кейта, Шави и Серхио Бускетс. За Атлетик точен бе Игор Габилондо в последната минута.

Двата тима завършиха срещата с по 10 дущи заради червените картони на Фернандо Аморебиета от домакините в 34-та минута и на Давид Вия минути преди края. Нападателят, който удари греда, но не успя да вкара гол, се ядоса на грубо влизане на Карлос Гурпеги и го удари, за което заслужено видя червения цвят.