Лийдс изхвърли Манчестър Юнайтед от ФА Къп

Лийдс изхвърли Манчестър Юнайтед от ФА Къп Снимка: sky sports

Лидерът в третото ниво на английския футбол Лийдс Юнайтед хвърли бомбата на третия кръг в турнира за ФА Къп, след като победи Манчестър Юнайтед с 1:0 като гост и го елиминира от надпреварата.

Това беше първи успех oт 1981 година за йоркширския тим на „Олд Трафорд".

Единственото попадение в срещата отбеляза Джърмейн Бекфорд в 19-ата минута на мача за радост на 9000 фена на Лийдс на стадиона.

Манчестър Юнайтед отпада на толкова ранен етап в надпреварата за ФА Къп за първи път от 1984 г., когато отпада от Борнемут, и за първи път откакто преди 23 години Алекс Фъргюсън пое "червените дяволи".

Българският национал Димитър Бербатов игра цял мач.

Лийдс дойде на "Олд Трафорд" след серия от 15 мача без загуба и с идеята да се "забавлява", както обяви преди мача мениджърът на йоркширци Саймън Грейсън, но показа добър футбол и заслужено достигна до успеха.

В друг мач от третия кръг Челси записа убедителна победа с 5:0 срещу Уотфорд и се класира за следващата фаза на турнира.

Два гола за „сините" отбеляза Дийн Стъридж, а Малуда и Лампард добавиха по още един. Петото попадение на „Стамфорд бродж" вкара Юстейс, който си отбеляза автогол.

Арсенал направи пълен обрат и успя да победи Уест Хем като гост с 2:1. "Чуковете" поведоха с 1:0 в края на първото полувреме с гол на Диаманти. Попадения на Рамзи в 78-ата минута и Едуардо в 83-ата минута пратиха Арсенал в следващия кръг.

Манчестър Юнайтед-Лийдс 0:1

0:1 - Бекфорд (19)

Манчестър Юнайтед: Кушчак, Невил, Браун, Еванс, Фабио, Андерсон (69-Оуен), Гибсън, Обертан (58-Гигс), Уелбек (58-Валенсия), Бербатов, Рууни