ЦСКА победи с 3:1 на "Георги Аспарухов"

Бразилският нападател Мишел Платини, който бе ялов през есента, стартира пролетния полусезон с два гола във вратата на Левски Снимка: Sportni.bg

Отборите на Левски и ЦСКА завършиха при резултат 1:3 в дербито на България, доказвайки, че в този мач предварително известен победител не може да има, независимо от очакванията, тъй като за пореден път в историята смятаният за аутсайдер към настоящия момент отбор празнуваше накрая.

На почивката при резултат 1:0 за "червените" станахме свидетели на безпрецедентна сцена на полицейско насилие, като няколстотин полицаи от специализираните звена на МВР нахлуха в сектора на гостите и изгониха навън 3000 привърженици на ЦСКА.

Макар и без своя публика, с втори гол на бразилеца Мишел Платини и на защитника Апостол Попов "червените" взеха солиден аванс от 3:0 в 65-ата минута на стадиона на съперника "Георги Аспарухов".

Скоро след това се стигна до масова разправия между двата отбора, като съдията Антон Генов взе балансираното решение да изгони Христо Йовов от Левски и Александър Тонев от ЦСКА.

В 74-ата мин. "сините" все пак върнаха едно попадение след автогол на защитника на ЦСКА Костадин Стоянов, но не успяха да стигнат до нещо повече.

С днешните три точки "армейците" се изравниха в актива си с отборите на Локомотив (Пловдив) и Черноморец, като по голова разлика заемат четвърто място в таблицата. Левски остава трети, на пет точки от върха, където е Литекс, кои йто е с мач по-малко и утре гостува на Миньор в Перник.

"Излязохме с много напрежение в мача, аз като треньор поемам най-голямата отговорност за загубата. Не ЦСКА ни изненадаха, а ние допуснахме много грешки. Има още 14 кръга от първенството, ще се борим докрай", заяви старши треньорът на Левски Ясен Петров.

Капитанът на "червените" Тодор Янчев обясни превъзходството на своя отбор с това, че са успели да прекъснат връзката между Дарко Тасевски и Гара Дембеле и така да блокират създаването на голови положения за Левски. Той посвети победата на феновете, които не можаха да догледат мача.