Арсенал абдикира от борбата за титлата в Англия

Футболистите на Болтън застанаха на пътя на лондончани към титлата на Албиона Снимка: Getty Images
Футболистите на Болтън застанаха на пътя на лондончани към титлата на Албиона

Отборът на Арсенал е на практика аут от борбата за титлата в Англия, след като загуби с 1:2 от Болтън в предпоследния мач от XXXIV кръг на Премиършип.

Така "топчиите" са вече на цели 9 точки зад лидера Манчестър Юнайтед и за поредна година ще останат без какъвто и да е трофей на Острова.

За Болтън не игра Мартин Петров, който остана през цялото време на резервната скамейка.

Даниел Стъридж откри за домакините в 38-ата минута при една добавка отблизо, макар и да останаха съмнения, че ударът на Кехил с глава преди това е бил избит зад голлинията.

Кевин Дейвис пропуснал да удвои в самото начало на второто полувреме от дузпа за нарушение на Джуру срещу Стъридж, а при ответната атака Робин ван Перси изравни с изстрел от границата на наказателното поле.

В самия край на мача Тамир Коен възпламени трибуните, след като при едно центриране от ъглов удар изпревари защитник на "артилеристите" и с глава прати топката в близкия на Шчесни ъгъл.

Последният мач от този кръг е в понеделник вечер, когато Блекбърн приема Манчестър Сити на "Иууд Парк".