С късни голове Бока изкопчи равенство в Суперкласико

В крайна сметка "синьо-жълтите" бяха по-щастливи в първото издание на Суперкласико след 17-месечно прекъсване

Бока Хуниорс вкара два гола в последните 15 минути, за да постигне драматично равенство 2:2 с Ривър Плейт в аржентинското Суперкласико.

Ривър, който се срещна с вечния си враг след 17-месечно прекъсване, породено от безпрецедентното изпадане на най-титулования аржентински клуб, поведе още във 2-ата минута чрез Леонардо Понсио.

Завърналият се в Примера дивисион гранд увеличи преднината си в 70-ата мин. с гол на уругваеца Родриго Мора и победата изглеждаше сигурна за радост на преобладаващата част от 50-хилядната публика, изпълнила стадион „Ел Монументал".

Само че не така мислеха гостите от Бока, които в 76-ата мин. намалиха от дузпа чрез друг уругваец - Сантяго Силва, а в последните мигове на мача Валтер Ервити донесе изравняването.

Спечелената точка не помогна особено на нито един от двата клуба, тъй като „синьо-жълтите" остават на шесто място със 7 точки по-малко от лидера в класирането Нюълс Олд Бойс, а Ривър е с 3 пункта по-малко и с три места надолу.

СЪСТАВИТЕ НА ДВАТА ОТБОРА

Ривър Плейт: Бароверо, Меркадо, Ботинели, Агире (14-Рохас), Пецела, Рам. Мори (5-Пирес), Трезеге, Санчес, Понсио, Кирилиано, Мора (87-Рох. Мори)

Бока Хуниорс: Орион, Скиави, Родригес (46-Акоста), Албин, Бурдисо, Сомоса, Чавес (80-Паредес), Миньо (68-Коласо), Виатри, Силва, Ервити