Григор Димитров отпадна на старта в Мадрид

След неделното разочарование от Истанбул Григор Димитров загуби и първия си мач на Mutua Madrid Open. Българинът допусна поражение от финалиста от Ещорил Пабло Карено-Буста с 7-6(3) 6-3, който записа първа победа над бившия №8 от три срещи с него на ниво ATP. Димитров се бори, спаси два мачбола, но загуби срещата. В следващия кръг световният №46 ще играе с Жил Симон.

Димитров, който миналата година игра четвъртфинал в Мадрид, започна с нулев сервис гейм, а в следващия имаше и брейбол, но бекхендът му излезе в аут. В третия гейм 28-ият в света допусна двойна грешка за 0-30, но последваха три поредни аса.  В шестия гейм 24-годишният испанец притисна Димитров, който спаси три брейкбола и оцеля.

В десетия гейм Димитров изкара бекхенд в аут и Карено-Буста имаше три поредни брейкбола, като успя при втория. Отговорът на най-добрият български тенисист не закъсня. Григор пласира бекхенд уинър по диагонала и стигна до точка за връщане на пробива, която спечели с печеливш удар от форхенд.

Така се стигна до тайбрек, в който испанецът поведе с 3-1 т., а след това хвана българина неподготвен на мрежата. Димитров намали пасива си след аут на Пабло и смяната дойде при 2-4 т. Последваха къса топка на Карено-Буста и форхенд в аут на Димитров. Григор спаси първия сетбол в тайбрека, но при втория бекхендът му се заби в мрежата.

Димитров пропусна брейкбол в откриващия гейм на втория сет и бе наказан. В следващия гейм при четвъртия брейкбол испанецът пласира топка на линията и поведе с пробив, а след това мощен бекхенд по правата затвърди на 15.

Испанецът заигра още по-освободено и със самочувствие и дръпна с 4-1. Димитров стабилизира подаването си, но не мода да върне пробива и при 5-3 Карено-Буста сервираше за мача. След двойна грешка стана 30-30, но последва форхенд в аут на Григор и испанецът стигна до мачбол, но ръката му трепна.

Българинът подходи агресивно и си спечели брейкбол, но бекхендът му не мина мрежата. С форхенд уинър Григор стигна до нов брейкбол, но ретурът му не намери очертанията на корта. Двойна грешка и нова възможност за българина да се върне в мача, но отново не успя, а след това с форхенд уинър испанецът сложи точка на мача.