Григор срещу Томи Робрето във втори кръг

35-годишният ветеран обърна Дан Евънс с 5-7 6-4 6-3 6-1 Снимка: Getty Images
35-годишният ветеран обърна Дан Евънс с 5-7 6-4 6-3 6-1

Испанският ветеран Томи Робредо ще е съперник на Григор Димитров във втория кръг на Ролан Гарос. 35-годишният тенисист преодоля сет изоставане и обърна Даниел Евънс с 5-7 6-4 6-3 6-1.

Това ще е пети мач между двамата, а Робредо води с 3-1 победи срещу първата ни ракета. Двамата вече се срещнаха през сезона, а 271-ият в момента след контузията ветеран се наложи с 6-4 1-6 6-1 в първия кръг на турнира в Маракеш.

Евънс проби и затвърди още на старта, но Робредо върна брейка за 2-2. Заредиха се по-спокойни геймове, а британецът взе подаването на ветерана за 6-5, след което затвори първата част.

Вторият сет започна по същия начин – затвърден пробив от Евънс и връщането му за 2-2, но този път Томи не се огъна и след като спечели убедително подаването си за 5-4, проби отново и изравни.

Испанецът дръпна с 3-0, а малко по-късно се заредиха четири поредни пробива, но Евънс все пак изоставаше с един и при 5-3 Робредо обърна резултата.

В четвъртия сет силите на Евънс приключиха и той успя да вземе само един гейм.