Сензация и при мъжете - Надал е аут

Надал отстъпи на 102-ия в света.

Испанецът Рафаел Надал отпадна изненадващо още във втория кръг от мъжката схема на откритото първенство по тенис на Великобритания, след като отстъпи с 5:7, 6:3, 4:6, 4:6 на поставения под номер 102 в ранглистата на АТП германец Дъстин Браун.

Публиката в Лондон не само не видя агресивната игра при сервис на Надал, но всъщност стана свидетел на една от най-слабите продукции в кариерата на големия испански тенисист.

2-кратният шампион на турнира за Големия шлем във Великобритания загуби във втория кръг през 2012 година, в първия през 2013 и в четвъртия през 2014.

Но нито един от неговите съперници в тези три издания на турнира не беше поставен под място номер 100 в световната ранглиста за мъже. Всъщност, това беше и първият път, в който Надал отстъпва на квалификант в мач от турнирите за Големия шлем.

Преди надпреварата във Великобритания, Браун беше печелил две последователни победи на турнири под шапката на АТП само през тази година. Той достигна до полуфинал в Доха. Победата над Надал обаче може би не е шокирала германеца, който има само успехи в двете си срещи с испанеца.

Браун беше агресивен на корта и това му помогна да надвие Надал за 2 часа и 34 минути. Германецът спечели 71 точки от 99 сервиса в противниковото поле, а освен това изуми зрителите на Централния корт със своите волета. В следващия си мач той ще играе срещу сръбския тенисист Виктор Троицки.

Крахът за Испания стана пълен с отпадането за Надал, след като минути по-рано 15-ият в схемата Фелисиано Лопес загуби с 5:7, 6:3, 3:6, 2:6, 4:6 срещу грузинеца Николоз Басилашвили.

Анди Мъри се класира за третия кръг на Откритото първенство на Великобритания по тенис. Поставеният под номер 3 британец победи лесно холандеца Робин Хаазе в три сета - 6:1, 6:1, 6:4.

28-годишният Мъри загуби само една точка при своя начален удар в първия сет и спаси единствената възможност за пробив в полза на Хаазе във втората част.

Шотландският тенисист, шампион на "Уимбълдън" от 2013 година, демонстрира силна игра от основната линия срещу Хаазе, който е номер 78 в световната ранглиста. Двубоят между двамата продължи 88 минути.

Роджър Федерер (Швейцария) продължава без проблеми напред в турнира по тенис от Големия шлем Уимбълдън. Днес бившият номер 1 се наложи с 6:4, 6:2, 6:2 над американския гигант Сам Куери, което ми осигури участие в третия кръг на турнира.

След като укроти силния начален удар на Куери, швейцарецът взе контрола върху мача и във втория сет дори си позволи да му направи лоб през краката.

Куери опита да вложи повече физически сили, но след като Федерер проби сервиса на противника си в 9-ия гейм на първия сет, изобщо не остави нещата под въпрос.

В следващите два сета той направи по още два пробива и завърши мача за час и 21 минути, устремен към 18-ата си титла от Големия шлем. Следващ съперник на Роджър Федерер е австралиецът Сам Грот.

Защитаващата титлата си Петра Квитова безпроблемно достигна до третия кръг в тазгодишното издание на Уимбълдън, след като на старта отпусна само един гейм на Кики Бертенс, а в четвъртък се разправи и с японката Куруми Нара след 6-2 6-0.

Още от самото начало на мача чехкинята бе изключително стабилна в собствените си подавания, като от своя страна спечели още първия сервис гейм на Нара и набързо поведе с 3-0.

Квитова дори имаше шансове за още един пробив, но този път японката намери сили да измъкне гейма си. Нара обаче така и не успя да притисне противничката си от ретур и дори загуби още веднъж подаването си за крайното 2-6 в откриващата част.

Миналогодишната шампионка продължи доминацията си и във втория сет, където дори не даде гейм на японката, затваряйки срещата със серия от осем поредни гейма.

В опит да запише своята десета поредна победа на Уимбълдън и отново да достигне до осминафиналите Квитова очаква Йелена Янкович, след като бившата №1 обърна Евгения Родина с 6-7(4) 6-1 6-3.

Агнешка Радванска също не срещна особени затруднения в днешния си мач, отпускайки само два гейма на състезаващата се за Австралия Айла Томлянович по пътя си към трети кръг. Там полякинята ще срещне Кейси Делакуа, която не даде дори сет на Елина Свитолина за крайното 7-6(3) 6-3.

Напред продължава и финалистката от 2013-а година Забине Лисицки, която загуби сет срещу американката Кристина Макхейл, но все пак се поздрави с крайната победа след обрат с 2-6 7-5 6-1. В трети кръг германката ще се изправи срещу Тимеа Бачински, която отнесе Силвия Солер-Еспиноса с 6-2 6-1 след час игра.