Убедителна победа за Григор на старта в Париж

След победата Григор продължава във втори кръг, където го чакат Томи Робредо или Даниел Евънс

Григор Димитров си осигури перфектен старт на Ролан Гарос с категорично 6-2 6-3 6-4 над Стефан Робер и за първи път от 2013 г. насам успява да премине първия кръг в Париж. Българинът в никакъв случай не показа пълния си потенциал, а с добре премерена игра стигна до чиста победа над 37-годишния представител на домакините. Видяхме епизодични спадове концентрацията на най-добрия ни тенисист, но пък той определено контролираше мача през цялото време.

Димитров влезе в двубоя с двойна грешка и изостана с 15-40 още в откриващото си подаване, но непредизвикана грешка на Робер и форхенд уинър по обратния диагонал направиха резултата 40-40. Григор даде трети шанс на съперника си след пропуск от бекхенд, която заличи с хубава атака към мрежата и след повече от 9 минути игра най-после затвори гейма. Българинът се нуждаеше от още малко време на корта, за да напипа правилния ритъм и макар да спечели първите две точки на начален удар на 37-годишният ветеран, няколко леки грешки го отдалечиха от пробива.

Димитров обаче усещаше, че има игрово предимство и скоро наказа слабите като скорост сервиси на 37-годишния ветеран, пробивайки на нула за 3-1. Нататък Григор заигра с много сериозна доза увереност и без да дава на Робер никакви възможности за рибрейк, си осигури два сетбола с класно демиволе. Още при първия, французинът направи двойна грешка и предаде откриващата част с 2-6.

Най-добрият ни тенисист почти безпроблемно контролираше разиграванията с форхенда си след почивката, а Робер имаше няколко моментни проблясъка с красиви изпълнения, но като цяло не успяваше да е равностоен в сблъсъка. Както и в откриващия сет, Димитров проби за 3-1, а скоро и дублира аванса си за 5-1. Концентрацията на Григор спадна в следващите минути и той допусна съперникът му да намали изоставането си до 3-5. Димитров обаче разгърна огневата си мощ в отговор и с последователни уинъри от бекхенд и форхенд стигна до два сетбола, като още при първия заби ас по правата за 6-3.

Гардът на Робер падна в самото начало на третия сет и той направи непредизвикана грешка от форхенд на брейкбол още в откриващия си сервис гейм. Играта на французина продължи да се разпада, а Димитров проби още веднъж и поведе с 3-0. Българинът трябваше да мине през два брейкбола, за да поведе с 4-0, но се справи с лекота, подпечатвайки гейма с бекхенд уинър по правата.

Победата на Григор изглеждаше само въпрос на време и макар българинът да загуби единия от пробивите аванс, все пак затвори мача с 6-2 6-3 6-4. Димитров продължава във втори кръг срещу Томи Робредо или Даниел Евънс.