Дъжд отложи мача на Григор за събота

Григор и Джонсън ще доиграват в събота.

Григор Димитров най-накрая успя да стартира мача си от трети кръг на Уимбълдън, след като цял ден днес капризното английско време бавеше двубоите, но само след седем гейма двамата със Стив Джонсън бяха прибрани в съблекалнята заради нова порция дъжд. Резултатът е 3-4 за американеца, който води с пробив, и 30-30 на негов сервис.

Още в първия си сервис гейм в мача Димитров изостана с 0-40 след печеливш удар от ретур на Джонсън и един форхенд с рамката на българина. Григор обаче заигра солидно в следващите разигравания и не допусна ранен пробив.

В следващия гейм българинът на свой ред достигна до два брейкбола, след като пласира общо четири уинъра от бекхенд – три по правата и един по късия диагонал. Сервисът и мощният форхенд помогнаха на Джонсън все пак да измъкне гейма и да изравни.

При 2-2 Григор отново трябваше да спасява три поредни брейкбола, но този път американецът реализира минаващ удар по правата още при първия и получи ранен аванс в мача.

Димитров имаше възможност моментално да заличи пасива още в следващия гейм след няколко непредизвикани грешки на съперника си и една твърде висока къса топка, но пропиля нови три точки за пробив, с което резултатът стана 4-2.

Бекхендът на Гришо даде засечка в следващия гейм и Джонсън получи три брейкбола за двоен пробив, но този път сервисът проработи – 4-3.  В тези минути обаче на българина му се налагаше да работи здраво във всяко свое подаване.

Дъждът отново започна да се сипе над Лондон преди старта на гейм №8 и американецът пръв поиска от съдията играта да бъде прекратена. Това се случи минута-две по-късно, когато резултатът в гейма му бе 30-30.

Решението на организаторите е този мач, както и всички останали на външните кортове, да се доиграят в събота.