Цвети Пиронкова с нова грандиозна победа в Париж!

Цветана Пиронкова написа съвсем нова страница от историята на участията си на Ролан Гарос.

Цветана Пиронкова написа съвсем нова страница от историята на участията си на Ролан Гарос и за първи път в кариерата си се класира на осминафинал на Ролан Гарос след категорично 6-2 6-1 над Слоун Стивънс. Първата ни ракета до момента нямаше победа в 3 мача срещу американката, но днес балансът на силите беше категорично в полза на Цвети, която в трети пореден двубой показва абсолютно преобразена игра на клей.

Пиронкова не потегли добре и след три непредизвикани грешки подари пробив на Стивънс още в първия гейм на мача, но бързо намери ритъма си и с наистина класно представяне на ретур успя да постави американката под сериозно напрежение. Резултатът – световната №22 започна да се огъва и загуби следващите шест гейма за по-малко от 20 минути, което означаваше сет на сметката на българката.

Цвети стигна до 40-40 в първото подаване на американката след почивката, но този път Стивънс се измъкна от трудната ситуция и сложи край на серията от 7 поредни гейма на Пиронкова. Цвети обаче скоростно спечели сервиса си за 2-1 и след брилянтна защита дочака грешка на американката на брейкпойнт, което й осигури решаващ пробив за 3-1. Пиронкова скоростно поведе с 40-0 и при втория си геймбол реализира прекрасна комбинация за аванс от 4-1.

Стивънс навакса пасив от 15-40 в следващото си подаване, но беше видимо неуверена и вместо да намали изоставането си, допусна нов пробив за 1-5. Пиронкова пък завърши по перфетен начин един перфектен мач с гейм на нула за крайното 6-2 6-1. Най-добрата ни тенисистка продължава на осминафинал срещу световната №2 – Агнешка Радванска.