Краля на клея покори Барселона за десети път

Матадора няма загуба от началото на сезона на клей и след като триумфира на Мастърса в Монте Карло, сега се нуждаеше от час и половина, за да бъде най-добрият и в тазгодишното издание на Barcelona Open Banc Sabadell..

Рафаел Надал победи Доминик Тийм на финала на турнира в Барселона с 6-4 6-1, печелейки титла №10 в надпреварата.

Световният №5 проведе изключително солиден двубой, в който опонентът му достигна само веднъж до точка за пробив, но испанецът я отрази.

Срещата започна завързано, като Тийм получи възможност за летящ старт, повеждайки 40-30 от посрещане. Надал успя да се измъкне от деликатната ситуация и веднага стабилизира играта си, като намали грешките до минимум.

В шестия гейм и световният №9 показа хладнокръвие, отразявайки два брейкбола преди да изравни за 3-3.

След няколко рутинни части за подаващите, Тийм сервираше за оставане в сета при 4-5. Надал обаче го бе поставил под напрежение, след като преди това поведе без да дава точка, а това оказа влияние на австриеца, който така и не затвори гейма си – 4-6.

Рафа пропусна три брейкбола във втория гейм от втория сет, но затвърди тенденцията да надиграва опонента си и в четвъртия гейм реализира превъзходството си – 3-1, а после наложи контрол над мача – 4-1.

До края Доминик Тийм регистрира само точка и загуби след 1-6.