Мощна американка пречупи Сесил

Сесил изпусна сет аванс.

Сесил Каратанчева не удържа на мощния и атакуващ стил на Ирина Фалкони и макар да спечели първия сет, допусна обрат и отпадна във втори кръг на Ролан Гарос след 6-3 1-6 2-6.

Първите 40 минути на мача се превърнаха в истинска лудост с общо 7 пробива в 9 гейма. Съперничките се справяха кошмарно на втори сервис, където Сесил спечели 18% от точките, а Фалкони не се справи много по-добре и записа 30%. Американката играеше разнообразно и вкарваваше доста мощ в ударите, но същевременно включваше и голяма доза риск в стратегията си.

Сесил опитваше да компенсира с прекрасно покритие на корта и опитваше да си осигури достатъчно време и добра позиция, за да вземе контрола в разиграванията. Българката често търсеше бекхенда на Фалкони с голяма доза топспин, а сблъсъкът на двата плана за днешния мач всъщност направи срещата изключително отворена и зрелищна.

Двубоят потегли с четири поредни пробива, след което Сесил удържа подаването си на нула. Последва нова серия от три брейка преди Каратанчева за втори път да се справи с "мисията невъзможна" и да спечели сервис гейма си за 6-3.

Фалкони завърши откриващия сет с цели 14 уинъра (срещу 22 непредизвикани грешки) и продължи да играе хазартно и с много сила във втората част, което ѝ донесе брейкпойнт при 2-1. Американката го реализира безпощадно с бекхенд по правата в ъгъла на корта, след което проби още веднъж и изравни резултата с 6-1 за едва 26 минути.

Фалкони спечели 27 точки във втория сет срещу само 13 на Каратанчева, взе 93% от разиграванията след първия си сервис и изглеждаше, че контролира мача. Това усещане се материализира в изчистена от грешки игра в началото на решителния сет и тотална доминация на корта с два пробива и бързо 3-0 за американката.

Изнервящо прецизната игра на американката не можеше да продължава вечно и тя все пак изигра един слаб гейм, с който Сесил намали резултата до 2-3. Нататък обаче, Фалкони продължи да разкъсва защатата на Каратанчева, проби още веднъж и оформи обрата си с 2-6 в третия сет. А за българката ще остане удовлетворението, че за трети път в кариерата си влезе в основната схема на Ролан Гарос, пречупи бившата №1 в света Йелена Янкович и се върна в Топ 100 на женския тенис.