Победи за Надал и Федерер, Халеп отпадна

Във втория кръг Федерер ще се изправи срещу Сам Куери.

Роджър Федерер изигра започна с убедителна победа участието си на Уимбълдън, разгромявайки с 6-1 6-3 6-3 световния №88 Дамир Джумур.

Откриващият сет продължи едва 18 минути. Още в първия гейм на втората част босненецът трябваше да се връща от 15-40 и няколко грешки от форхенд на Федерер му позволиха все пак да спечели подаването си.

Федерер търпеливо дочака своя миг и проби на 15 за 4-3 след двойна грешка на съперника му. В този момент Джумур се срина психически и подари брейк на нула на Маестрото за крайното 3-6 във втората част.

В третия сет Федерер проби веднъж за 3-1 гейма, след което печелеше подаванията си напълно спокойно и без да даде на босненеца нито един шанс за рибрейк, затвори мача с ново 6-3 за 70 минути.

Роджър продължава срещу Сам Куери, който се справи в три сета със 7-5 6-3 6-4 с Игор Сайслинг.

Рафаел Надал не срещна особени трудности на старта на Уимбълдън, постигайки чиста победа над Томаш Белучи с 6-4 6-2 6-4.

Матадора не остави съмнение в превъзходството си и не допусна да бъде поставен под напрежение от 42-ия в света.

Във втория кръг бившият №1 ще срещне Дъстин Браун.

Анди Мъри мина през по-сериозна доза трудности, отколкото му се искаше за първия му мач на тазгодишния Уимбълдън, но все пак подпечата билета си за следващата фаза с 6-4 7-6(3) 6-4 над коравия Михаил Кукушкин.

Казахстанецът имаше едва две победи в последните си 10 мача, само че днес предложи наистна здрав отпор на световния №3 и зрителите видяха сериозна битка, която продължи 2 часа и 15 минути.

Мачът започна с тотална доминация на сервиращите, като в първите девет гейма нямаше нито един брейкпойнт, а в десетия Мъри пропиля цели два сетпойнта преди да успее да се възползва от третия.

Анди поведе с ранен пробив за 2-0 във втората част, съперникът му намали за 2-3 и макар веднага да допусна рибрейк, не загуби самообладание.

Надеждата на домакините продължава срещу Робин Хаасе, който пречупи с 6-2 3-6 6-4 6-2 Алехандро Фая.

Томаш Бердих потегли с измъчено 6-2 6-7(8) 7-6(3) 7-6(5) за цели 3 часа и 15 минути над Жереми Шарди.

След като миналогодишната финалистка Южени Бушар приключи своето участие на Уимбълдън още в първи кръг, нейната съдба последва и световната №3 Симона Халеп, която допусна пълен обрат със 7-5 4-6 3-6 срещу Яна Цепелова.

В друг мач от първия кръг, Каролине Возняцки се справи със 7-5 6-0 с китайката Сасай Жън и продължава срещу Дениса Алертова.

Тимеа Бачински пък спря пътя на Юлия Гьоргес с 6-2 7-5 и очаква Силвия Солер-Еспиноса.

Защитаващата титлата си Петра Квитова започна по възможно най-добрия начин тазгодишното си участие на Уимбълдън, след като световната №2 не остави никакви шансове на Кики Бертенс, отстранявайки я с 6-1 6-0 след едва 35 минути игра.