Нов рецитал на Григор в Лондон!

Григор отново изигра страхотен мач и в последните си четири сета е 6-0 6-2 6-1 6-1... Впечатляващо! Снимка: Getty Images

След страхотната победа над Давид Гофен, която му осигури първото място в групата, Григор Димитров изнесе лекция и на Пабло Кареньо Буста, побеждавайки испанеца с 6-1 6-1 .

Така българинът излиза от своя поток с 3 от 3 победи и огромно самочувствие преди утрешния полуфинал срещу Джак Сок.

Григор показа изключително убедителна игра срещу световния №10, влязъл като резерва на мястото на контузения Рафаел Надал, и приключи срещата само за 60 минути.

Уводният сет се разви на шеметна скорост и в първите три гейма Григор даде само точка на Буста - 12-1.

Българинът започна с безапелационен гейм на нула, в който сервираше перфектно, след което проби и затвърди.

С много настойчива игра Димитров поведе с 0-30 на ретур в четвъртия гейм, а малко по-късно Буста пресили форхенд по дължина, за да му даде нови два брейкбола. Испанецът се справи с първия със стабилна игра от форхенд, а вторият бе неутрализиран със сервис. Григор обаче не се отказа, стигна до нов шанс и фиксира втория пробив със смач.

Испанецът успя да вземе почетен гейм, а Димитров с огромна лекота затвори първия сет за 22 минути. Със зрелищен форхенд уинър, кацнал на мрежата, българинът поведе с 30-15, а след това стигна до два сетбола със силен сервис и ретур в мрежата. Частта приключи по същия начин - 6-1.

Неприятностите за Буста продължиха и на старта на втория сет.

С брилянтна къса Григор го повика на мрежата, след което го матира от бекхенд за нов брейкбол и 30-40. Буста изстреля добър сервис, но малко по-късно Димитров взе нов шанс и го проби за трети път от четири сервис гейма на световния №10.

След този гейм Буста поиска медицински таймаут, като проблемът му бе в дясното коляно и бе предизвикан след падане при описаната по-горе къса и силен бекхенд.

Водещата ни ракета повтори упражнението - нов пробив и затвърждаване му за 4-0, а до края на мача Буста не успя да направи нищо повече от спечелването на гейм, който да направи поражението му малко по-почетно.

С успеха Григор вече води с 3-2 победи на Буста, който по-рано през годината го победи на Ролан Гарос в началото на юни.