Гофен се отърси от шока "Григор" и излезе от групата

Гофен се вдигна след 0-6 2-6 срещу Григор и е на полуфинал.

Давид Гофен преодоля рутинно Доминик Тийм 6-4 6-1 в директен сблъсък от група „Пийт Сампрас“ за място на 1/2-финалите в Лондон.

Белгиецът се преодоля от шока "Димитров" и в спор за място на финала световният №8 ще играе с Роджър Федерер, срещу когото няма победа от 6 изиграни двубоя помежду им.

Днес Тийм започна много по-добре от съперника си и след ранен пробив поведе с 3-0. До края на двубоя обаче австриецът взе само още два гейма. Белгиецът обърна резултата до 5-3 в своя полза в първата част, след което Тийм спечели още един гейм, но Гофен с помощта на своя начален удар сложи край на първия сет.

Във втората част Тийм взе първия гейм, но след това бе пометен от съперника си. Гофен направи серия от шест поредни гейма и сложи точка на спора след само 1 час и 13 минути игра. Това бе седма победа от десет мача за Гофен срещу Тийм.