Солиден като скала Григор премина през Янович

Григор и Янович се срещат за пети път.

С 12-та си победа в последните си 15 мача Григор Димитров се класира за четвъртфиналите на турнира Intrum Stockholm Open. В първия си двубой от турнира поставеният под №1 в схемата българин се справи със 7-5 7-6(5) с костеливия Йежи Янович, който преди няколко години достигна до №14 в световната ранглиста.

Григор изигра поредния си стабилен мач, в който показа убедително сервиране и хладнокръвие във важните моменти. Водещата ни ракета наниза 9 аса и спечели 88% от точките си на първи сервис, като през целия мач владееше инициативата. Българинът бе спокоен и очаквашеда му се открие възможност, в която да притисне съперника. Такава обаче се отвори чак в края на първия сет.

В третия гейм Григор изостана с 15-30, но с безкомпромисно сервиране удържа без да даде повече точка на поляка. Със седмия си ас в мача и отлична комбинация, завършила с форхенд уинър, Димитров приключи деветия гейм на нула и при 5-4 се доближи на един от успеха в първата част. Янович обаче не се пропука и остана в сета. При 6-5 за нашия обаче бившият №14 в света беше пречупен.

Полякът направи двойна грешка, а от 30-30 сбърка два пъти от форхенд и Григор приключи първия сет след 40 минути. В самото начало на втората част Янович стигна до първи точки за пробив при 15-40 в третия гейм след дълбок ретур в краката на нашия, който го затрудни сериозно.

На помощ обаче дойде сервисът и Димитров удържа. В шестия гейм българинът на свой ред имаше шансове да пробие, но гръмотевичния форхенд на Янович го измъкна – 3-3. Последваха по-спокойни геймове за сервиращите, а в десетия нашият бе на две точки от крайната победа при 15-30, но полякът се задържа в мача – 5-5.

С гейм на нула Димитров си осигури минимум тайбрек и мачът приключи след дълъг гейм. С гейм на нула Димитров си осигури минимум тайбрек и мачът приключи след дълъг гейм. Българинът проби пръв за 4-2, а малко по-късно стигна до три мачбола при 6-3 и сложи точка на спора от третия на свой сервис.

На четвъртфиналите Григор излиза срещу Миша Зверев, когото вече победи два пъти през сезона – в Ротердам и Монреал.