Също в розово, Шарапова мачка на старта

Ударно начало за Шарапова Снимка: Getty Images
Ударно начало за Шарапова

Подобно на Григор Димитров, шампионката от 2008 г. на Australian Open Мария Шарапова се завърна с категорична победа и изключително убедителен тенис срещу Татяна Мария при победата с 6-1 6-4.

Рускинята, която също е заложила на розовия екип на Nike, не бе играла в турнира от 2016 г. насам.

Шарапова откри сметката си с подаване на нула, след което реализира и брейк – 2-0. Не успя да затвърди, но в четвъртия гейм мощните ѝ ретури започнаха да влизат, а бившата №1 намираше линиите от форхенд и отново постигна пробив – 3-1.

Преднината на Шарапова стана 4-1, а опонентката ѝ при пасив от 0-30 в шестия гейм направи две поредни двойни грешки – 5-1. Световната №48 сервираше за сета и завърши с форхенд уинър по правата на сетбол – 6-1.

В началото на втория сет Татяна Мария даде ясен знак, че е сменила тактиката си и започна да търси много по-често завършващия удар, записвайки първи сервис гейм в мача. Германката се защитаваше добре и контраатакуваше в перфектния момент и проби за 3-1.

Шарапова обаче не допусна разликата да стане голяма и направи моментален рибрейк, а после изравни. В седмия гейм рускинята постави под напрежение опонентката си, която направи двойна грешка на брейкбол – 4-3. При 5-4 Маша сервираше за победата и я постигна с ас на мачбол – 6-4.

Каролина Плишкова откри програмата на централния корт с победа 6-3 6-4 над Вероника Сепеде Роиг, а Джоана Конта надигра Мадисън Бренгъл 6-3 6-1. Анджелик Кербер разби сънародничката си Ана-Лена Фрийдзам с 6-0 6-4.

Още резултати: Луцие Шафаржова – Айла Томлянович 7-5 6-3; Маркета Вондорушова – Куруми Нара 7-5 6-4; Каролин Гарсия – Карина Витхьофт 7-5 6-3; Барбора Стрицова – Кристин Ан 6-1 7-5; Бернарда Пара – Ана Блинкова 6-2 6-2.