Невероятен Григор ще се бори за титлата в Стокхолм

Страхотна победа!

Григор Димитров изкова нова победа на турнира в Стокхолм, след като в 1/2-финален мач се наложи с 6-3 7-6(2) над Фабио Фонини. Българинът, който през 2013 г. в същата надпревара спечели първата АТР титла в кариерата си, изпревари Марин Чилич в годишната класация за финалите в Лондон и вече с 3,500 точки в актива си заема пета позиция.

Григор първи трябваше да отразява брейкбол в двубоя, след като в третия гейм изостана 30-40. Дълбоките форхенди на нашия в следващата точка спряха Фонини, който изпусна нова точка за пробив – дюс. Накрая българинът намери първия си сервис и затвори 7-минутната част – 2-1.

Веднага след това Фабио изостана 0-30, а после атакува мрежата, но първата ни ракета намери чудесен ъгъл с бекхенд от дъното на корта и заслужи три поредни брейкбола, като проби на 15.Българинът сервираше за затвърждаване, дръпна 40-15 и след ретур в аут поведе – 4-1.

При този резултат италианецът поиска медицински таймаут, а след прекъсването взе подаването си. При 5-3 Димитров сервираше за сета и даде тон да гейма с точка в атрактивно разиграване, в което се превърна в стена на мрежата, а впоследствие довърши на нула – 6-3.

В откриващия гейм на втория сет Григор поведе 40-30 от посрещане. На брейкбола Фонини го прати далеч зад основната линия и опразни корта, но при опит за къса се провали – 0-1. В следващата част до 40-0 нашият записа два аса и затвърди на нула след това – 2-0.

Личеше, че Фонини има някакъв физически проблем, но италианецът все още се държеше.

Световният №27 не само откри сметката си за 1-2, а в четвъртия гейм стигна и до два поредни брейкбола. Димитров спаси първия с ас, но после бекхендът му го предаде – 2-2. Фабио поведе 3-2, а в шестия гейм стигна до два брейкбола, като на втория Димитров пласира форхенд в мрежата – 4-2.

Българинът не допусна пълния обрат и с бекхенд уинър по правата при 40-30 осъществи рибрейк. Двамата взеха подаванията си до 6-6, така че всичко се реши в тайбрек. Григор започна с минибрейк и поведе 3-0. В петата точка Фонини сбърка бекхенд и Григор дръпна 4-1, а с ас увеличи аванса си – 5-1. Димитров загуби точка на свое подаване за 5-2, но взе следващите две – 7-6(2).