Машчерано: Имаше дузпа срещу Ди Мария

Машчерано призна, че е фаулирал Ди Мария

Защитникът на Барселона Хавиер Машчерано призна, че е фаулирал Анхел Ди Мария и съдията е трябвало да отсъди дузпа в Пари Сен Жермен.

Ситуацията се разви в 85-ата минута, когато каталунците водеха с 4:1 и се нуждаеха от още два гола, за да осъществят най-великия обрат в историята на Шампионската лига.

Барселона все пак стигна до обрата, победи с 6:1, благодарение на пресилена дузпа в 90-ата минута и късен-късен гол на Серхи Роберто, който прати Барса на 1/4-финалите.

„Да, разбира се, извърших нарушение срещу Ди Мария, но не заради тази ситуация успяхме да преодолеем ПСЖ. Това е може би най-великата вечер, която съм изживявал във футболната ми кариера“, каза Машчерано.

На повторенията обаче се вижда, че нарушението на Машчерано по никакъв начин не влияе на удара на Ди Мария, който бе останал сам срещу Тер Щеген, и идва моменти, след като крилото на ПСЖ вече е изстрелял топката в аут.