Лавината ПСЖ помете Байерн

27.09.2017, 23:30 (обновена 27.09.2017, 23:55)
mcn

Триото Мбапе-Кавани-Неймар работеше на пълни обороти и не показа признаци на лоши взаимоотношения

Пари Сен Жермен удари тежко Байерн Мюнхен с 3:0 в голямото дерби на вечерта от Шампионската лига.

На "Парк де Пренс" домакините показаха впечатляваща контраатакуваща мощ, докато баварците отстъпваха видимо и нямаха отговор за скоростта на съперника си.

Още във 2-ата минута светкавичен пробив на Неймар вляво доведе до пас към Дани Алвеш, оставен напълно сам на отсрещния фланг. Алвеш стреля силно между краката на вратаря Улрайх и откри резултата - 1:0 за ПСЖ.

Ранният гол позволи на домакините да се приберат, да играят спокойно и да чакат шансовете си на контраатака, докато Байерн пое инициативата, но не успя да изравни, въпреки няколкото си силни минути. Томас Мюлер, Хави Мартинес и Левандовски не сполучиха пред гола, след което отборът им инкасира второ попадение.

В 31-ата минута Мбапе проби отдясно и върна към границата на наказателното поле, откъдето Кавани с майсторски удар под гредата направи 2:0.

Пари Сен Жермен можеше да реши всичко до края на полувремето, но пропуски направиха Неймар и Кавани. През втората част Неймар направи още два големи пропуска, преди най-сетне да успее да се разпише. В 63-ата минута Мбапе финтира Алаба и центрира по земя, топката се оплете в краката на Хави Мартинес и Неймар я вкара отблизо във вратата за 3:0.

Байерн не се предаде и създаде няколко положения до края, но гол на Видал беше отменен заради засада, а в самия край Ареола спаси шут на Левандовски от фаул.

ПСЖ също можеше да отбележи още голове, но и 3:0 беше достатъчно на домакините, които са на първо място в група B с 6 т. и голова разлика 8:0.

В другия мач от групата Селтик удари Андерлехт като гост с 3:0 и има 3 т., колкото и Байерн Мюнхен.

Oще: баварците  байерн  байерн мюнхен  дани алвеш  единсон кавани  килиан мбапе  лавина  нападателно трио  неймар  пари сен жермен  помете  псж  шампионска лига