Монако довърши Борусия и продължава да лети

19.04.2017, 23:52 (обновена 20.04.2017, 00:11)
Монако - Борусия Дортмунд 3:1

Бомбастичното нападение на Монако отново показа силата и довърши започнатото срещу Борусия

Монако успя да победи Борусия Дортмунд и на свой терен и да достигне полуфиналите на Шампионската лига след 3:1 на своя "Стад Луи II".

При общ резултат 6:3 тимът от княжеството не остави съмнения в превъзходството си, а разрушителното му нападение отново се показа в добра светлина.

Още в третата минута Килиан Мбапе откри резултата при добавка след изстрел на Бенжамен Менди и спасяване на Бюрки.

Гостите така или иначе се нуждаеха от голове и след полученото попадение записаха силни минути. Марко Ройс засече центриране отдясно, но право в ръцете на Субашич. После Нури Шахин стреля чудесно от фаул, но топката срещна гредата.

В 17-ата минута обаче Монако нанесе втори удар. Тома Лемар проби при контраатака на домакините и вдигна топката на главата на Фалкао, а капитанът не сбърка - 2:0 за Монако.

Веднага след почивката Борусия възвърна надеждите си, че може поне да вкара мача в продължения. В 48-ата минута Дембеле направи пробив до самата аутлиния и върна към дузпата, откъдето непокрития Марко Ройс отправи страхотен удар за 1:2.

До края на мача обаче по-чистите положения бяха за Монако. В 65-ата минута Фалкао не сполучи сам срещу вратаря, а в 81-ата минута Пишчек сгреши фатално в своята половина, Монако направи светкавична контра и тъкмо влезлият Валер Жермен направи 3:1 с първото си докосване до топката.

Така Монако се класира на своя първи полуфинал в Лигата от 2004 г. насам. Тогава "монегаските" загубиха на финала от Порто.

Oще: бенжамен менди  борусия  борусия дортмунд  довърши  килиан мбапе  контраатака  лети  марко ройс  монако  монегаските  нападение  полуфинал  радамел фалкао  реванш  стад луи ii  тома лемар  четвъртфинал  шампионска лига