Роналдо: Исках да се зарадвам, но нямаше как

Кристиано Роналдо се превърна във футболиста с най-много голове от преки свободни удари в Шампионската лига

Кристиано Роналдо поведе Реал Мадрид към паметен обрат срещу Спортинг Лисабон в първия мач от груповата фаза на тазгодишното издание на Шампионската лига.

Минути преди края „кралете“ губеха с 0:1 и бяха на крачка от сензационна загуба на „Бернабеу“ в първия си мач по пътя към защита на трофея, но тогава на сцената излезе португалецът.

Роналдо изравни от пряк свободен удар, за да дойде и победното попадение на резервата Алваро Мората в добавеното време и Реал да зарадва феновете си с късен успех. Кристиано вече има 12 гола от преки свободни удари в Шампионската лига, с което изпревари Андреа Пирло, който остава с 11.

„Винаги вярваме до края – до последната минута. Двубоят е 90 минути и трябва да вярваш, докато не е свършил. Играхме добре в заключителните минути и затова спечелихме“, сподели Роналдо след мача.

Бруно Сезар изведе „лъвовете“ напред в резултата в 48-ата минута, но, както и в мачовете с фланелката на Манчестър Юнайтед Кристиано отново вкара срещу Спортинг, откъдето тръгна за големия футбол.

„Болеше малко да играя и да отбележа срещу тях, но сега защитавам цветовете на Реал Мадрид. Това е отбор, който обичам и е в сърцето ми, но да играя срещу Спортинг, където израснах, беше трудно“, добави португалецът.

След като изравни резултата със страхотното си изпълнение от пряк свободен удар, Кристиано се обърна към феновете на Спортинг, вдигна ръце във въздуха и се извини.

„Знаем, че сме настоящите шампиони и всички ще искат да ни победят. Но сме готови за това. Ще вършим нещата по правилния начин, спокойно и с вяра, че отново можем да спечелим“, каза още Роналдо.

Ако Реал успее да защити трофея си от миналата година, ще се превърне в първия отбор с подобно постижение в историята на Шампионската лига.