Две дузпи не стигнаха на Наполи, Сити продължава с победите | webcafe.bg

Две дузпи не стигнаха на Наполи, Сити продължава с победите

17.10.2017, 23:29 (обновена 18.10.2017, 09:02)
Манчестър Сити - Наполи 2:1

Стърлинг отново вкара и показа, че е в отлична форма

Манчестър Сити записа десета поредна победа и повали лидера в Италия Наполи с 2:1 на "Етихад".

Срещата от група F на Шампионската лига можеше да завърши с разгромен успех за "гражданите", но те сами си направиха мача труден, а гостите получиха две дузпи, но вкараха само една от тях.

Сити с лекота поведе с 2:0 още до 13-ата минута. В 9-ата минута Стърлинг откри резултата след добавка при блокиран удар на Кайл Уокър. 4 минути по-късно Де Бройне се възползва от зле изчистена топка, проби по десния фланг и намери Габриел Жезус, който покачи на 2:0.

В следващите минути домакините пропуснаха да убият интригата, след като шут на Де Бройне срещна гредата, после Кулибали изчисти от голлинията и спаси сигурен гол.

В 37-ата минута като от нищото Наполи получи идеален шанс да се върне в мача. Кайл Уокър задържа Албиол в наказателното поле и реферът прецени, че единоборството е достатъчно сериозно, за да отсъди дузпа. Дрис Мертенс обаче изпълни слабо от бялата точка и Едерсон отрази удара му.

Наполи изигра по-силно второ полувреме и в 65-ата минута Джон Стоунс блокира удар на Хамшик, който влизаше във вратата. В 72-ата минута Наполи получи още една дузпа заради безспорно нарушение на Фернандиньо срещу Гулам.

Шокиращо с изпълнението се нагърби младият Амаду Диавара и вкара първия гол в кариерата си за 1:2.

Домакините се събудиха, но направиха нови пропуски, а Мертенс пропусна да донесе равенството за Наполи.

Така "гражданите" събраха пълните 9 т. след първите си три мача от групата и заемат първото място. Наполи е трети с 3 т. и изостава от втория Шахтьор, който надви Фейенорд с 2:1 като гост и събра 6 т.

Oще: амаду диавара  габриел жезус  гражданите  джон стоунс  дрис мертенс  дузпа  дузпи  кайл уокър  манчестър сити  наполи  рахийм стърлинг  шампионска лига