Дунав загуби минимално от Иртиш и ще се надява на подвиг в реванша

Карлос Фонсека изтормози защитата на Дунав през целия мач. Иртиш постигна минимален успех, но българите запазиха шансове в реванша
Димитър Димитров-Херо изхаби много нерви на тъчлинията в типичния си стил

Дунав Русе загуби с 0:1 гостуването на казахстанския Иртиш в първи двубой от първия предварителен кръг на Лига Европа.

При завръщането си в евротурнирите след дълго отсъствие, русенци започнаха припряно, но през второто полувреме играха доста по-добре срещу съперника, воден от Димитър Димитров-Херо, и запазиха шансове за обрат на реванша.

Мачът започна по най-лошия възможен начин, тъй като Иртиш откри резултата при първото положение в мача.

В 5-ата минута Дунав остави пролука в центъра на защитата, Игор Бугайев беше изведен сам срещу вратаря и не сбърка за 1:0. В следващите минути българският отбор игра припряно и можеше да получи втори гол, защото домакините продължаваха да атакуват опасно, най-вече по фланговете.

След няколко пропуска обаче, Иртиш свали темпото, а реферът подмина дузпа за тях към края на полувремето.

През втората част Дунав игра по-смело и имаше шансове да изравни. В 55-ата минута бранител на домакините загуби топката в собственото си наказателно поле и Мирослав Будинов стреля, но добре излезлият Давид Лориа спаси.

Малко по-късно Диян Димов стреля страхотно отдалеч, но малко над вратата. В 66-ата минута Будинов стреля от пряк свободен удар, но уцели гредата.

Така Дунав не успя да вкара на чужд терен и ще трябва да обръща общия резултат в реванша, който е след седмица в Русе.